Gönül Kalesinden Türkmen Hanesine İlk Yardımlar Başladı

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle zor durumda olan ve günlük geçimleri sıkıntıya giren sığınmacılara yönelik Irak Türkmen Cephesi ve Türkmeneli Vakfı bir kez daha yardım elini uzattı ve destek çıktı.

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği ve Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfının birlikte yürüttüğü “Gönül Kalesinden Türkmen Hanesine” bağış ve destek kampanyası çerçevesinde, Türkiye’de misafir edilen Türkmen sığınmacılara yönelik yardımlarım ilk kısmı, bugün 8 Nisan 2020 tarihi itibariyle ulaştırıldı. İlk etapta temel gıda ürünlerinden oluşan gıda kolileri yaşlı ve hasta vatandaşlarımızın evlerine götürülerek kapıdan teslim edildi.

Yaşlı ve hasta olan vatandaşlarımıza yardımların evlerine götürülmesi, diğer dar gelirli ailelerimiz içinse “Gıda Kartı” şeklinde destekler sunulacaktır.

Yardımların ilk etabı Ankara’daki kardeşlerimize dağıtılmaya başlandı, bağış ve desteklerin gelmesini müteakip Türkiye’nin diğer şehirlerinde ikamet eden sığınmacı statüsündeki kardeşlerimize de yardımlar ulaştırılacaktır.